пятница, 22 апреля 2016 г.

Mało co mocno nie podkreśli linii trawnika czy tez rabaty jak małe żywe ogrodzenie.

Niezwykle wysokie, albowiem ponad dwumetrowe ogrodzenie stanowi barierę nie do pokonania , natomiast w razie potrzeby zasłania okoliczne budynki i ulice. Aby otworzyć taki parkan rośliny sadzimy naokoło granic posesji. Jeżeli mamy dużo miejsca, najbardziej „gospodarny" będzie żywopłot o pokroju zwykłym, np. z leszczyny, jaka dodatkowo dostarcza orzechy. Jeśli wolimy zęby nasze żywe plot było niesłychanie rosłe zaś przy okazji cienkie to w cieniu wolno je uformować z limaku powszechnego, grabu pospolitego względnie klonu. Pamiętajmy jednak, że w momencie gdy rośliny nas przerosną, ich zmniejszanie może być trudne.

Nic właściwie nie uwydatni krawędzi trawnika albo kwiatów jak niskie żywe plot.

W cieniu, gdzie zarówno trawa, jak i rabaty czasami nie chcą dobrze rosnąc w desygnowanych grządkach, niewielkie drzewa zdołają utrzymać kwieciste zaplecze w ryzach lub osłonią gołe placki ziemi. Estetycznie przycięty miniaturowy żywopłot już sam zresztą robi za dekoracje ogrodu. Na zielone parkany przydaje się porzeczka alpejska i bukszpan. Wiosna tylko ogrodzenia formowane zakwitają z pigwowca japońskiego (jego paki kwiatowe wyrastają na starszych pędach, jakich się już nie skraca), nie tak obficie jak na słońcu, lecz wszak w mrocznych kącikach każdy kwiatek jest widoczny. Jesienią natomiast przystrajają je małe jabłuszka, jakie wolno wykorzystać na konfitury.

Niewysokie lub wysokie zielone ploty można pozyskać z odmian iglastych.

Niestety, krzewy z tej grupy bywają o wiele bardziej kosztowne niż rośliny liściaste. Spośród nich najlepiej znosi cień cis pospolity. Często szeroko się rozrasta oraz trzeba go obcinać, pomimo tego jego kategorię Cis można pościć bez pomocy.Powinien się błyskawicznie wschodził tudzież uchroni kolumnowy zarys.

Jeśli wasz zakamarek jest bardzo ciemny, wskazane jest aby zielony częstokół rozświetlić kolorowymi krostami. Niektóre spośród cienioznośnych modeli maja klasie o jasnych lub wielobarwnych liściach: np. cis Aurea decora, ligustr normalny Aureum tudzież dereń rozłogowy Argenteomarginata. Co prawdziwość ich jasne barwy są najbardziej dosadne w słońcu, pomimo tego nawet w chłodu korona drzewa pozostają dosyć jasne, bez mała oświetlone promieniami.

Комментариев нет:

Отправить комментарий