вторник, 24 мая 2016 г.

Długowieczne ogrodzenia z drewna

Trwałe ogrodzenia z drewna

Niewłaściwie zabezpieczone płoty drewniane szybko się destruują oraz mogą ostatecznie zgubić swój dotychczasowy wdzięk oraz właściwości. Decydując się na używanie drewna na płot pożądane byłoby poznać rodzaje pielęgnacji oraz konserwacji takiego ogrodzenia. Tylko wtedy będziemy mogli napawać się jego pięknem przez długie lata.

Wszystkie prace konserwujące płot z drewna należy rozpocząć od dokładnego oraz dokładnego przygotowania towaru na ogrodzenie, albowiem od tego zależy rezultat finalny naszych robót. Przed użyciem artykułów do osłony i ozdoby ogrodzeń z drzewa niezbędne jest ocena, czy drewno jest czyste, suche oraz czy nie nosi symptomów biokorozji. Wówczas po zwieńczeniu obróbki drzewa na płot możemy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Pielęgnację, przede wszystkim w przypadku gołego drzewa ogrodzeniowego, winniśmy zacząć od naniesienia 1-2 warstw bezbarwnego impregnatu fachowego, który zabezpiecza drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną i insektami. Gdy konserwujemy już nasze płot przed rozwojem biokorozji, należy nanosić następne amalgamaty, które ochronią je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeśli potrzebujemy utrzymać naturalny kolor drzewa naszego ogrodzenia, powinniśmy użyć achromatyczny lakier do zastosowań zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu płotu wskazanego atramentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący lub lakierobejcę.

W pierwszym przypadku środek konserwujący wsiąknie w drewno, zakonserwuje ogrodzenie od środka, lecz nie utworzy na jego nawierzchni profilaktycznego filmu. Ochronione w ów sposób ogrodzenie zostanie matowe i naturalne w dotyku. Jeżeli zależy nam na doskonalszej oraz trwalszej protekcji płotu, powinniśmy wdrożyć lakierobejcę. Lakierobejca wytworzy na powierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, który skuteczniej niż w wypadku impregnatu ochroni płot przed ujemnym wpływem warunków atmosferycznych.

Jak widać żeby płoty z drzewa były trwałe trzeba przeznaczyć im dużo uwagi oraz opieki.

Totalnie inaczej jest w wypadku płotów wykonanych z plastiku. Ten odmiana ogrodzeń jest w pełni wytrzymała na czynniki atmosferyczne dzięki czemu nie wymaga konserwacji. Ogrodzenia PCV nie podlegają także biokorozji z tej przyczyny dogadzają swoim posiadaczom przez długi czas.

Комментариев нет:

Отправить комментарий